Person

دوره آموزشی برنامه نویسی بازی های کامپیوتری برای کودکان به زبان پازل

با ارائه گواهی نامه برنامه نویسی سطح مفاهیم

فرزندان خود را در یک چالش هیجان انگیز از هوش و تجربه سهیم کنید.

والدین عزیز

من محمد رضا بهنود کارشناس اتوماسیون صنعتی و نویسنده فنی و مهندسی در این حوزه هستم و در صنعت سیمان کشور مشغول به فعالیت می باشم. کار بنده راه اندازی خطوط تولید و اتاق های کنترل مرکزی در صنایع کشور است. والدین عزیر اگر می خواهید وقت فرزندتان را تلف نکنید و در کنار آموزش های کودکی اش یک حرفه واقعی یعنی برنامه نویسی کامپیوتر را به او بیاموزید نباید نگران سن کم فرزند خود باشید. در این آموزش بوسیله یکی از پیشرفته ترین الگو های آموزشی ، برنامه نویسی را به کودک خود یاد می دهید. این روش پازل است روشی که در آن تکه های برنامه بوسیله تکه های یک پازل کنار هم قرار می گیرند و اصول برنامه نویسی را به کودک انتقال می دهند برای اینکه تصوری از این برنامه نوسیس پیدا کنید فیلم زیر را تماشا نمایید:

 

محتوای آموزشی

در این دوره بوسیله یک کتاب معلم که سرفصل های آن در دانشگاه MiT تدوین شده است به روشی کاملا جذاب و بدون پیچیدگی به فرزندان شما خواهیم آموخت که بوسیله برنامه نویسی روش پازل ، بازی های جذاب ایجاد نمایند. این دوره بومی سازی شده و در آن از گرافیک های ایرانی استفاده می شود. این دوره یک دوره بین المللی است که در کشورهای پیشرفته در مدارس تدریس می گردد. آموزش برنامه نویسی در این سن به کودکان ظرفیت های مغزی آنها را به شدت افزایش خواهد داد و در آینده راه های بسیاری پیش روی آنها خواهد گذاشت.

 به متن زیر که برگرفته از وب سایت دانشگاه MIT در مورد دوره فوق است توجه کنید:

برای والدین
Scratch یک زبان برنامه نویسی و یک جامعه آنلاین است که کودکان می توانند برنامه های مختلفی مانند رسانه ها، داستان ها، بازی ها و انیمیشن را با افراد در سراسر جهان برنامه ریزی و به اشتراک بگذارند. همانطور که بچه ها با Scratch ایجاد می کنند، یاد می گیرند خلاقانه فکر کنند، به طور همکاری کار کنند و به طور سیستماتیک دقت کنند. Scratch توسط گروه آموزشی کودکستان در MIT Media Lab طراحی و نگهداری می شود.

محدوده سنی Scratch چیست؟
در حالی که Scratch عمدتا برای افراد 8 تا 16 ساله طراحی شده است، توسط افراد مختلفی از جمله کودکان جوانتر با والدین آنها مورد استفاده قرار می گیرد.

پدر و مادر درباره Scratch چه می گویند؟
ما اغلب ایمیل هایی را از پدر و مادرها دریافت می کنیم که از  ما استقبال می کنند. در اینجا چند نمونه ذکر شده است:

"من فقط می خواهم از همه شما برای ساختن Scratch تشکر کنم و آن را به صورت رایگان ارائه دهم. بچه های من چیز های شگفت انگیزی انجام می دهند که آنها را سرگرم کننده می دانند، اما من می دانم که اینها آموزشی، ارزشمند و ارزشمند هستند.

"دختر بسیار خجالتی اما متفکر ما متوجه شده است که این یک خروجی فوق العاده و امن برای خلاقیت او است. او وقت آزاد خود را ایجاد انیمیشن های دشوار تر و به اشتراک گذاری آنها را با جامعه خراش. انجمن ها او را با گروهی مانند افراد با ذهنیتی که می توانند در مکالمه نگه داشته شوند ... اکنون احساس می کند که کامپیوتر ها، طراحی گرافیک و انیمیشن چیزی است که او می خواهد در آینده به دنبال داشته باشد. برنامه شما به طرق مختلف به یک دنیای کاملا جدیدی باز کرده است و من از شما متشکرم. "

"پسر من بیشتر از آنچه که من می توانم از ابزار شما تصور کنم یاد می گیرم. او متفکر طبیعی منطقی نیست، اما LEGO را دوست دارد. ساختار بلوک ساختار ساختاری مانند LEGO شما با مهارت های تفکر منطقی خود را در سال های آینده پیشرفت کرده است ... او می تواند همه چیز را به هم متصل کرده و شروع به دیدن منطق تقویت شده توسط بازخورد فوری می کند. البته ما در مورد برخی چیزها با هم همکاری می کنیم - زمان فوری پدر و پسر. این فقط باور نکردنی است. فقط یک تشکر بزرگ از شما و MIT.

مدرس : مهندس محمد رضا بهنود کارشناس و نویسنده اتوماسیون صنعتی و توسعه دهنده وب

09130343407

معرفی مدرس